Логін:
Пароль:
Середа, 24.04.2024, 02:31
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Інформаційний розділ » Математичні задачі » В мене запитання з приводу одного завдання,
В мене запитання з приводу одного завдання,
dijulikДата: Середа, 09.01.2013, 14:44 | Сообщение # 1
студент
Група: Користувачі
Повідомлень: 15
Репутація: 0
Статус: Оффлайн

...
Дві точки рівномірно обертаються по двох колах. Перша з них здійснює повний оберт на 5 секунд швидше, ніж друга, і тому встигає виконати за хвилину на 2 оберти більше. Скільки обертів за хвилину здійснює друга точка?
Ваше розв*язання:
Нехай друга точка здійснює оберт за х с., тоді перша за (х-5)с. Так як 1хв.=60с., то перша за хвилину здійснить 60/(х-5) обертів,а друга: 60/х. За умовою задачі складаємо рівняння: 60/(х-5)-60/х=2 ,або 30/(х-5)-30/х=1. Розв"язавши рівняння (сподіваюсь зможете smile , отримаєте: х=15с. Тоді друга точка здійснить за хвилину 60:15=4 оберти. Відп. 4об.
А мені чомусь в школі сказали переробити навпаки, тобто треба (x-5)/60-x/60=2 Так як вірно?


Lovka
 
kucmikolaДата: Четвер, 10.01.2013, 01:56 | Сообщение # 2
геній
Група: Адміністратор
Повідомлень: 621
Репутація: 32
Статус: Оффлайн

...
У школі Вас обманули, бо рівняння (x-5)/60-x/60=2 не має розв'язку tongue Попросіть нехай Вам його розв'яжуть. surprised Звичайно задачу можна розв'язати і іншими методами. Наприклад,якщо позначити за х- кількість обертів другої точки, тоді перша зробить х+2 оберти, то можна скласти таке рівняння:60/х-60/(х+2)=5. Поділимо обидві частини на 5 і зведемо до спільного знаменника. Одержимо квадратне рівняння x^2+2x-24=0. як має додатній корінь 4. Тобто відповідь така сама.Якщо знайдете інший метод, то повідомте і намагайтеся доводити свою правоту.

Did
 
Форум » Інформаційний розділ » Математичні задачі » В мене запитання з приводу одного завдання,
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Copyright MyCorp © 2024
Комарик.PROGRAMS
Всі права захищатимуться кулаками автора.
Сайт управляється системою uCoz