Логін:
Пароль:
Середа, 18.07.2018, 19:46
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Інформаційний розділ » Флудилка » Як стати розумніше, успішніше?
Як стати розумніше, успішніше?
k1lockДата: Субота, 06.01.2018, 19:13 | Сообщение # 1
студент
Група: Користувачі
Репутація: 0
Статус: Оффлайн

...
Привіт, шановні користувачі й адміністратори! Ви мене вибачте заради Бога, що використовую заборонену електронну почту, яка була використана при реєстрації... Просто якось вже звиклося, ця почта у мене вже десь 10 років.

Про що я хотів розповісти у цій темі? А розповісти я хочу про те, як розвинути своє мислення. Ні, я не буду копатися у віталізмі, психології і подібному словоблудстві. Ми ж з вами живемо у 21-му столітті. Відповідно потрібно вже по-трошки відмовлятися від забобонів, упереджень.

Ні для кого не секрет, що ми думаємо завдяки використанню мозку. Зокрема за мислення відповідають реально існуюючі, матеріальні - ті, які можна побачити, відчути на дотик, структури нашого організму. Зокрема це нова кора, або як ще це називають "неокортекс". Саме завдяки неокортексу ми здійснюємо розумову діяльність, приймаємо рішення, за це відповідають асоціативні центри у лобній та тим'яній областях мозку. У людини асоціативна зона займає близько 75% кори головного мозку, у тварин вона значно менша. Існують відповідно архітектонічні карти морфофункціональних утворень (полей Бродмана), на яких показана локалізація функцій головного мозку.

Мозок можна порівняти з відеокамерою. Одна відеокамера може робити три кадри у одиницю часу, а друга - 24 кадри. Під кадрами варто розуміти мисленнєві акти. Або мозок можна порівняти з автомобілем. Один автомобіль може їхати зі швидкістю 100 кілометрів у годину, а другий - 300 кілометрів у годину. Саме тому іноді кажуть, коли людина щось не розуміє, що вона "не доганяє".

Колись давно вчені біологи порівняли мозок сільського візника з мозком математика Некрасова. Виявилося, що капілярна мережа Некрасова була на порядки розвинутішою, ніж у візника. Тобто обмін речовин у мозку Некрасова був на порядки вищий.

Взагалі мозок відрізняється відносно слабкою розвинутістю капілярної мережі. Особливістю мозкового кровообігу є те, що в різних його частинах інтенсивність кровотоку суттєво відрізняється, тобто ділянки з посиленим кровообігом чергуються з відносно збідненими ділянками. Наприклад, у області кори кровообіг складає 77-138мл/100г у хвилину, у гіпоталамусі - 84, у області ретикулярної формації - 59, у білій речовині - 23мл/100г у хвилину.
Мозок споживає приблизно 87мг глюкози, тобто 70% усії її продукції в печінці.
У мозку відносно слабка розвинутість капілярної мережі. Протяжність капілярів в одному сантиметрі кубічному кори головного мозку складає 800-1400м, тоді як у скелетних м'язах їх загальна довжина - 6000м, а у міокарді - 11000м. Будова капілярної мережі у різних частинах мозку залежить від інтенсивності активності нейронів. Максимальну кількість капілярів мають нервові клітини, які пов'язані з скороченням м'язових груп, і частини мозку, які містять найбільше число митохондрій. ДНК їх наслідується майже виключно по материнській лінії. Тому й метаболічний потенціал мозку, а відповідно й інтелектуальний, якщо говорити про наслідковість, більше залежить від матері, а ніж від батька. Тим не менш, можна використати наявний потенціал і стати розумнішими за тих, у кого потенціал більший, але вони його не використовують. Для цього потрібно більше роздумувати (математичні задачки у такому випадку дуже допомагають).

Додано (05.01.2018, 13:05)
---------------------------------------------
Це я до чого все це кажу? Просто у мозку виробляються ендогенні опіати (ендорфіни), ендогенні канабіноїди, серотонін. Доречі серотонін є структурним аналогом наркотичного засобу, який називають "ЛСД".
Таким чином мозок виробляє наркотики для запобігання суттєвих енергетичних витрат на розумову діяльність. Саме тому для нас краще порахувати на калькуляторі, ніж у розумі. Мозок пручається як тільки може, щоб запобігти розумової діяльності, щоб зайвий раз не напружуватися. Для людини буде легше піти розвантажити фуру, ніж повирішувати задачки, допустимо, з алгебраїчної геометрії. І більшість людей йде саме по цьому шляху, щоб зекономити метаболічне паливо. Ідеальний стан - це просто лежати і дивитися телевізор з максимальною концентрацією наркотичних речовин у мозку, які виробляє сам мозок (вони стимулюють саме таку поведінку). А розумова напруга у ході вирішення математичних задач - це ж не жарти жартувати, у ході яких якраз і підвищується кількість наркотиків у мозку.
Саме через це люди придумують держави, релігії, калькулятори, ЕОМ, вантажні машини і тому подібне, які значно спрощують їм життя. Усе поступово зводиться до простих поведінкових алгоритмів, які є економними у плані використання метаболічного палива й часто зводяться до "автоматизмів".
Чи це сприяє адаптивній еволюції мозку? Дивлячись що взагалі вважати еволюцією...

Додано (06.01.2018, 19:13)
---------------------------------------------
І я ще забув додати. У мозку превалює аеробний гліколіз. При інтенсивних навантаженнях може виникати кисневий борг. Тут уже від порогу анаеробного обміну залежить і від максимального споживання кисню.

Перед екзаменами, на контрольних доцільно споживати бурштинову кислоту - метаболізм покращується. І ще м'ясо корисне для розумової діяльності, оскільки містить гангліозіди, яких немає у рослинній їжі. Вони якраз і впливають на проводимість у мозку сигналів, впливають на так звану довготривалу потенціацію.

Повідомлення відредагував k1lock - Субота, 06.01.2018, 19:14

Форум » Інформаційний розділ » Флудилка » Як стати розумніше, успішніше?
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Copyright MyCorp © 2018
Комарик.PROGRAMS
Всі права захищатимуться кулаками автора.
Сайт управляється системою uCoz