Вівторок, 26.11.2024, 18:52
Меню сайту
Категорії розділу
Відео з математики [12]
Відео про мат техніку [3]
новини математики [3]
Різноманітні механізми [3]
геометрія Лобачевського [0]
Наше опитування
Як Вам дизайн сайту?
Всього відповідей: 232
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » новини математики

У категорії матеріалів: 3
Показано матеріалів: 1-3

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Наблюдения за аргентинскими муравьями Linepithema humile показали, что они справляются с «решением» популярной задачи о ханойской башне.

В этой головоломке игроку даются три стержня и некоторое число дисков разного размера, нанизанных на один из стержней и расположенных в порядке убывания диаметра. Башню необходимо как можно быстрее перенести на один из свободных стержней, соблюдая два простых правила: не допускается за один ход перемещать на другой стержень более одного диска и класть больший диск поверх меньшего.

Муравьиный вариант головоломки никаких дисков, конечно, не содержит, а возможные решения представлены в виде путей разной длины в лабиринте. В природе насекомые решают аналогичные задачи, связанные с поиском пути от колонии к источнику питания, с помощью выделяемых ими и постепенно испаряющихся феромонов. На длинных тропах концентрация феромонов оказывается снижена, и муравьи выбирают более короткие решения, в итоге приходя к оптимальному.

В новых экспериментах, выполненных биологами из Сиднейского и Уппсальского университетов, L. humile должны были выбрать путь к еде, расположенной в противоположном конце лабиринта, из 32 768 вариантов. Наиболее короткими были две тропы.

Аргентинские муравьи набросились на мёд. (Фото <noindex><a target=_blank href=http://www.flickr.com/photos/selago/>aroid</a></noindex>.)
Аргентинские муравьи набросились на мёд. (Фото aroid.)

На решение задачи муравьям давали один час, и практически во всех случаях они успевали за отведённое время отыскать один из оптимальных путей. После этого учёные блокировали найденную тропу и открывали новые секции лабиринта. Сначала насекомые просто модифицировали свой привычный путь и огибали незнакомое препятствие, проходя по неоптимальному маршруту, но ещё через час они, к удивлению авторов, снова выходили на кратчайшую тропу. «Мы не ожидали таких результатов в опыте с аргентинскими муравьями, которые, как было принято считать, могут использовать только один феромон», — признаётся один из участников исследования Крис Рид (Chris Reid).


новини математики | Переглядів: 6481 | Додав: комарик | Дата: 12.12.2010

Математики в Каліфорнії знайшли нове велике просте число з 13 мільйонів цифр. Тепер вони стали претендентами на премію в 100 тисяч доларів.

Відкрито нове гігантське просте число
Прості числа діляться без остачі тільки на один і самі на себе. 

Фонд Electronic Frontier ("електронний рубіж") заснував премію в 100 тисяч доларів для розвитку колективних обчислень через інтернет і поставив задачу знайти просте число, для запису якого необхідно більше 10 мільйонів десяткових цифр. 

Команда математиків з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі зуміла об'єднати потужності 75 комп'ютерів і задіяти невживану потужність кожної машини. 

Серед великих чисел прості числа зустрічаються вкрай рідко, причому закономірності їх розподілу в числовому ряду дотепер не відкриті. Крім того, щоб встановити, чи є число простим, необхідно виконати операції поділу його на числа менше за нього.

новини математики | Переглядів: 2395 | Додав: комарик | Дата: 10.11.2010 | Коментарі (0)

Новий рекорд складає близько 2,7 трильйонів десяткових знаків. На розрахунки пішло більше 100 днів.

Число Пі

Французький математик Фабріс Беллар обчислив число Пі з рекордною точністю. Новий рекорд складає близько 2,7 трильйонів (2 трильйони 699 мільярдів 999 мільйонів 990 тисяч) десяткових знаків. Попереднє досягнення належить японським науковцям, які вирахували константу з точністю до 2,6 трильйонів десяткових знаків.

Беллар витратив на обчислення близько 103 днів. Усі розрахунки проводилися на домашньому комп'ютері, вартість якого лежить у межах 2000 євро. Для порівняння, попередній рекорд був встановлений на суперкомп'ютері T2K Tsukuba System, в якого пішло на роботу близько 73 годин.

Спочатку Пі розраховувалося у двійковій системі, після чого переводилося в десяткову. На це пішло близько 13 днів. В цілому для зберігання всіх цифр потрібно 1,1 терабайти дискового простору.

новини математики | Переглядів: 1184 | Додав: комарик | Дата: 10.11.2010 | Коментарі (0)

Пошук
Copyright MyCorp © 2024
Комарик.PROGRAMS
Всі права захищатимуться кулаками автора.
Сайт управляється системою uCoz